Past Presidents & Captains

  President Captain
1926 Lady Cranworth Miss Joy Winn
1927 Lady Cranworth Mrs Long
1928 Lady Cranworth Miss Faraday
1929 Lady Cranworth Mrs Sutcliffe
1930 Lady Cranworth Mrs Ronald Garrett
1931 Lady Cranworth Miss C.M. Griffiths
1932 Lady Cranworth Miss Sopper
1933 Lady Cranworth Mrs Hickling
1934 Lady Cranworth Miss Woodgate
1935 Lady Cranworth Lady Eddis
1936 Lady Cranworth Mrs Hodgkinson
1937 Lady Cranworth Mrs Bell
1938 Lady Cranworth Mrs Crosbie
     
1947 Lady Belstead Lady Eddis
1948 Lady Belstead Mrs Carruthers/Mrs Canston
1949 Lady Belstead Mrs Canston
1950 Lady Belstead Mrs Canston
1951 Lady Belstead Mrs Gaskell
1952 Lady Belstead Mrs Gaskell
1953 Lady Belstead Mrs Gaskell
1954 Lady Belstead Mrs Gaskell
1955 Lady Eddis Mrs Eddis
1956 Lady Eddis Mrs Le Blond
1957 Lady Eddis Mrs Eddis
1958 Lady Eddis Miss F. Cuninghame
1959 Lady Eddis Miss F. Cuninghame
1960 Lady Eddis Mrs Moss
1961 Lady Eddis Mrs A. Smith
1962 Lady Eddis Mrs P. Hollingsworth
1963  Mrs Denness Mrs M. Openshaw
1964  Mrs Denness Mrs M. Openshaw
1965  Mrs Denness Mrs de Zoete
1966  Mrs Causton Mrs de Zoete
1967  Mrs Causton Mrs L. Short
1968  Mrs Causton Mrs P. Taylor
1969 Mrs Eddis Mrs P. Taylor
1970 Mrs Eddis Mrs G. Wilkins
1971 Mrs Eddis Mrs G. Wilkins
1972  Mrs O’Meara Miss Moss Blundell
1973  Mrs O’Meara Miss Moss Blundell
1974  Mrs O’Meara Mrs Clayden
1975  Mrs Urpeth Mrs Clayden
1976  Mrs Urpeth Mrs Ivor Jones
1977  Mrs Urpeth Mrs Ivor Jones
1978  Mrs Weston Mrs Barnard
1979  Mrs Weston Mrs Barnard
1980 Miss Moss Blundell Mrs Batt
1981 Miss Moss Blundell Mrs Batt
1982 Mrs Short Mrs Cullen
1983 Mrs Short Mrs Cullen
1984  Mrs Stearn Mrs Julie Latimer-Jones
1985  Mrs Stearn Mrs Julie Latimer-Jones
1986  Mrs Taylor Mrs S. Aldred
1987  Mrs Taylor Mrs S. Aldred
1988  Mrs Taylor Mrs Kate Platten
1989  Mrs B. Robinson Mrs Kate Platten
1990  Mrs B. Robinson Mrs Sheila Laws
1991 Mrs J. Moore Mrs Sheila Laws
1992 Mrs J. Moore Mrs Sue Cook
1993  Mrs I. Clayden Mrs Sue Cook
1994  Mrs I. Clayden Mrs Julie Hall
1995 Mrs M. Ivor Jones Mrs Julie Hall
1996 Mrs M. Ivor Jones Mrs Lindy Ockenden
1997 Miss A. Seward Mrs Liz Boatman
1998 Miss A. Seward Mrs Liz Boatman
1999 Miss A. Seward Mrs Judy Hamshere
2000 Mrs Molly Gillingwater Mrs Judy Hamshere
2001 Mrs Molly Gillingwater Mrs Widge Sinclair
2002 Mrs Julie Latimer-Jones Mrs Widge Sinclair
2003 Mrs Julie Latimer-Jones Miss Liz Steadman
2004 Mrs Sheila Laws Mrs Liz Laflin
2005 Mrs Sheila Laws Mrs Sue Birrell
2006 Mrs Kate Platten Mrs Sue Birrell
2007 Mrs Kate Platten Mrs Lils James
2008 Mrs Sue Cook Mrs Lils James
2009 Mrs Sue Cook Mrs Mary Wilderspin
2010 Mrs Judy Hamshere Mrs Mary Wilderspin
2011 Mrs Judy Hamshere Mrs Sheila Jarvis
2012 Mrs Pippa Beak Mrs Sheila Jarvis
2013 Mrs Pippa Beak Mrs Laura Lowe
2014  Ms Ann Graves Mrs Laura Lowe
2015  Ms Ann Graves Mrs Sarah Saggers
2016 Miss Hermione Scrope Mrs Sarah Saggers
2017 Miss Hermione Scrope Ms Vanessa Bell
2018 Mrs Maureen Pearson Ms Vanessa Bell
2019 Mrs Maureen Pearson Miss Vicki Inglis
2020

Latest Tweets

Proud Sponsors of Junior County Girls

Sponsor

Thank you to Subona for your support over the years

Governing bodies

Thank You To Our Partners

X